Drewniane akcesoria kuchenne do domu

Drewno – surowiec niezwykły pod wieloma względami. Z jednej strony wytrzymały, gwarantujący trwałość przyborów przez wiele lat, a z drugiej – niesamowicie elegancki, doskonale prezentujący się w najróżniejszych stylach aranżacji. Często nawet nie chodzi o same meble, ale o detale dopełniające całą przestrzeń. Drewniane akcesoria kuchenne są nie tylko funkcjonalne, ale stanowią swoistą ozdobę wnętrza. Co więcej – często okazują się dużo lepsze niż metalowe czy plastikowe odpowiedniki. Właśnie dlatego tak wiele osób chętnie wybiera drewniane dodatki do kuchni. Które z nich warto mieć? Zachęcamy do lektury!

Deski do krojenia – do każdego rodzaju produktów

Deski do krojenia to absolutna konieczność w każdej kuchni. Bez nich nie przyrządzi się mnóstwa potraw! To na nich kroimy wszelkie produkty, które później trafiają do garnka lub na patelnię. I choć na rynku nie brakuje ich wersji z tworzyw – drewniane akcesoria do kuchni wciąż cieszą się największą popularnością. Wybór desek z drewna zaś jest bardzo szeroki, a ich rodzaj zależy m.in. od tego, co będzie się na nich robiło.

Jakie deski kuchenne do krojenia z drewna można wyróżnić? Najbardziej powszechne są zwykłe, prostokątne np. z rączką. Na niej pokroi się zarówno mięso, warzywa, jak i chleb. Wygodny uchwyt sprawia, że doskonale nadaje się do przenoszenia poszatkowanych produktów do garnka czy na patelnię. Nasz sklep internetowy oferuje je w różnych długościach, co pozwala dobrać produkt odpowiednio do oczekiwań. Wszak – im większa deska, tym większa powierzchnia robocza.

Dla tych, dla których ważne jest zachowanie porządku w czasie krojenia, dobre są deski z rowkami. Dzięki nim soki z warzyw czy owoców lub woda z krwią z mięsa nie spływa na blat, a zatrzymuje się w niewielkiej rynience. Warto też zwrócić uwagę na deski stworzone z myślą o ubijaniu steków. Zwykle są znacznie grubsze, co gwarantuje jej wysoką trwałość na uderzenia. Tego typu drewniane akcesoria kuchenne są niezbędne w każdej kuchni!

Stolnice z drewna

Polska kuchnia jest bogata w mączne potrawy. Na szczególne wyróżnienie zasługują pierogi – na słodko, jak i na słono. Jak jednak przygotować pierogi bez stolnicy? Te drewniane akcesoria do kuchni to absolutny must-have każdego, kto lubi eksperymentować z różnymi ciastami i przygotowywać potrawy z mąki. Kluski, pierogi, włoska pizza – każde z nich wymaga odpowiedniego rozrobienia ciasta, a dostępne m.in. w naszym sklepie online drewniane dodatki do kuchni pozwolą przygotować je w komfortowych warunkach!

Naturalnie stolnice mają różne warianty. Nie brak dużych, pozwalających bez ograniczeń szaleć z przygotowaniem ulubionych posiłków, jak i modeli łączących je z deskami do krojenia w jedno. Takie rozwiązanie szczególnie przyda się w miejscach, gdzie kuchnia jest niewielka i trzeba pomysłowych, kompaktowych i uniwersalnych rozwiązań.

Łopatki i szpatułki do gotowania

Sprawne gotowanie w kuchni nie byłoby możliwe, gdyby nie wszystkie mniejsze narzędzia jak łopatki, szpatułki czy pędzelki. Drewniane akcesoria kuchenne to cała gama różnych artykułów do mieszania, smarowania, przerzucania lub przelewania. Jak bowiem mieszać np. bigos jak nie za pomocą długiej, drewnianej łyżki? Albo obracać naleśniki bez specjalnej, tzw. szwedzkiej łopatki? A to tylko niektóre drewniane akcesoria do kuchni, jakie warto mieć!

W Yolli znajdziesz łopatki, szpatułki i wałki pojedynczo, jak i w całych zestawach. Wykonane z wysokiej jakości drewna, w tym m.in. czereśniowego, nie tylko staną się praktycznym narzędziem w rękach kucharza, ale i zawsze będą się doskonale prezentować – czy to na relingu, czy w specjalnym koszyku. Warto pamiętać, że drewniane dodatki do kuchni są nie tylko estetyczne i trwałe, ale także ekologiczne!

Jakie akcesoria drewniane jeszcze warto mieć w kuchni?

Są różne drewniane akcesoria kuchenne, które warto mieć w swojej kuchni. Deski, szpatułki i stolnice to ledwie część całego instrumentarium profesjonalnego, jak i domowego szefa kuchni. Oprócz tego można wymienić takie drewniane akcesoria do kuchni jak np. dziadki do orzechów, maselnice, młynki do pieprzu i soli i wiele innych! A jeśli i Ciebie interesują drewniane dodatki do kuchni – zachęcamy już teraz, abyś zapoznał się bliżej z ofertą sklepu online Yolli. Gwarantujemy, że znajdziesz u nas wiele przydatnych i pięknych produktów z naturalnego drewna – i to w dobrej cenie!